ŽLUŤÁSCI - Třídní schůzky

TŘÍDNÍ SCHŮZKY - školní rok 2019/2020

Rodiče dětí ze třídy C byli seznámeni s informacemi:

• představení učitelek ve třídě
  • nahlášení jakékoliv změny v evidenčních listech (telefony, změna bydliště apod.)
  • upozornění rodičů na nutnost číst upoutávky, informace na nástěnce, na dveřích třídy a na hlavních vstupních dveřích (aktuální informace o akcích ve třídě/mimo MŠ - odjezdy z MŠ)
  • jestliže má dítě alergii - informování a nahlášení p. učitelce na třídě + vyřízení potvrzení od lékaře
  • seznámení všech rodičů se školním řádem, se změnami u předškolních dětí – povinné předškolní vzdělávání, omluvné listy, do 3 dnů oznámit ve školce důvod nepřítomnosti
  • připomenutí, že i nadále platí hygienické opatření, děti po příchodu do třídy si jsou ihned umývat ruce
  • upozornění na ohleduplné chování - kontrolovat výskyt vší, nevodit děti do MŠ nemocné (p. učitelky nesmí podávat dětem léky)
  • informování o uzavření MŠ v době vánočních prázdnin 23. 12. 2019 - 3. 1. 2020 a omezení provozu během podzimních prázdnin
  • upozornění na zapisování dětí, které půjdou domů po obědě - v šatně do sešitu rodiče zapisují pouze značku dítěte (ne jméno)
  • upozornění rodičů na průběžné uklízení skříňky dětí - dbát na správné rozmístění oblečení + doplňovat náhradní oblečení (všechno oblečení a obuv musí být podepsané!), náhradní věci na oblečení dát do igelitových sáčků ... ve skříňce nesmí být jídlo ani pití, spolupráce rodičů s učitelkou při samostatnosti dítěte - oblékání, stolování (kultura stolování – dbát na správné držení lžíce a příboru)
  • oslavy narozenin dětí ve třídě - pohoštění formou dortů (zakoupených v cukrárně), zdravých dezertů, slaných krekrů apod.
  • informování rodičů o zapisování do kroužků (externí firma)
  • poděkování za materiální pomoc v loňském školním roce i na začátku letošního školního roku + prosba o jakoukoliv materiální pomoc do třídy i nadále – papíry, kreslící a psací potřeby, zachovalé hračky, knihy a časopisy, zbytkový materiál pro výtvarné a pracovní činnosti (vlna, tapeta, látky, knoflíky apod.)
  • Edukativně stimulační skupinky pro předškolní děti - příprava pro nástup do 1. třídy ZŠ – v případě zájmu nahlásit dítě p. uč. ve třídě (říjen - listopad 2019)
  • informování o možnosti využití logopedické péče v MŠ
  • seznámení s konáním školy v přírodě - na jaře 2020
  • zájem maminek o uspořádání společného odpoledne v MŠ "Zdravé a chutné pečení" i v letošním školním roce - výměna receptů a ochutnávka přinesených dobrot - domluveno na listopad 2019