BERUŠKY - Třídní schůzky

TŘÍDNÍ SCHŮZKY - TŘÍDA F - 2023 / 2024

Třída Berušky – p. učitelka Mgr. Leona Klíčová, p. učitelka Mgr. Božena Kolaříková,
asistent pedagoga Mgr. Lucie Říhová (individuální integrace dvou dětí se speciálními vzdělávacími potřebami).

• Provoz třídy Berušky je od 7:00 – 15:30, scházení a rozcházení dětí probíhá ve třídě
C - Žluťásci.

• Všichni rodiče a další zmocněné osoby by měli mít zakoupený ČIP ke vstupu do budovy, poruchu nebo ztrátu čipu je nutné ihned hlásit učitelkám.

Z důvodu bezpečnosti nepouštějte do budovy žádné cizí osoby.

Doporučujeme děti vodit DO 8:30, netýká se předškoláků – předškoláci do 8:00.

• Předškoláci mají povinné předškolní vzdělávání, denně od 8:00 do 12:00, nepřítomnost
je nutné omluvit nejpozději do 3 dnů, a podepsat omluvenku.

Hlaste jakékoliv změny údajů – telefonní čísla!!, adresy, zmocněné osoby, alergie, …

V MŠ je možnost LOGOPEDICKÉ PORADNY – Mgr. Lucie Němčanská, tř. A.

• Nezapomínejte na včasné odhlašování obědů v případě nepřítomnosti Vašeho dítěte.

Platby školného a stravného musí probíhat do 20. dne předchozího měsíce.
Předškoláci a děti s odkladem školní docházky neplatí školné.

Platby členského příspěvku do OS Osadníček – 1000 Kč budou probíhat během října, bude upřesněno.

Uzavření MŠ:

čtvrtek 28. 9., pátek 17. 11. (státní svátky),

z provozních důvodů bude MŠ uzavřena v pátek 29.9.,

omezený provoz MŠ během podzimních prázdnin: 26., 27. 10.,

uzavření MŠ během vánočních prázdnin: 23. 12. – 2. 1. 2024

NEVOĎTE DO MŠ DĚTI SE ZNÁMKAMI NEMOCI – rýma, kašel, průjem, vši (dítě nesmí navštěvovat kolektivní zařízení do doby, než má hlavu zbavenou všech hnid, je třeba informovat učitelky o nákaze vší, dále informujte o infekčních onemocněních, jako jsou neštovice, pátá nemoc apod.).

Z důvodu bezpečnosti nedávejte dětem do MŠ řetízky, hodinky apod.

Prosíme rodiče o DŮSLEDNOST

• při zdravení, když děti přichází a odchází z MŠ

• vést děti k samostatnosti v oblékání, nácvik zapínání zipů, zavazování tkaniček, obracení rukávů a nohavic, skládání oblečení

správné stolování, správný posed, používání lžíce, zacházení s příborem.

Prosíme rodiče, aby zvážili vhodnost pořadů a pohádek, které dětem pouští.

Dbejte na PRŮBĚŽNÝ ÚKLID SKŘÍNĚK Vašich dětí

• správné uložení oblečení (viz. cedulka v šatně)

• pravidelně odnášet obrázky ze skříněk, doplňovat NÁHRADNÍ oblečení, měnit oblečení a obuv podle aktuálního počasí, všechno oblečení (vč. pyžama) musí být podepsané!

• ve skříňkách děti nemohou mít jídlo a pití.

• Uvítáme jakékoliv materiální dary – papíry (i z jedné strany potištěné), látky, knoflíky apod., příp. nevyužité zachovalé hračky a knihy.

• Na oslavy narozenin Vašich dětí je možnost přinést sladké/slané občerstvení, ovoce, zeleninu apod.

• Ve čtvrtek máme KNÍŽKOVÝ DEN – děti si nosí z domova knihy a encyklopedie, které si pak společně prohlížíme, povídáme si a učíme se zacházet s knihou.

PUTOVNÍ DENÍK S BERUŠKOU – rodiče se zapíší do rozpisu víkendů, v určený víkend
si odnesou domů putovní deník, do kterého společně s dítětem zaznamenají prožitky z víkendu – nakreslí obrázek nebo nalepí fotografie, napíší krátké povídání.

• Sledujte informace na dveřích třídy a nástěnkách (aktuální informace o odjezdech
do divadel apod., platby), sledujte také náš web msnaosade.cz, kde najdete aktuální informace a fotografie z průběhu školního roku (Berušky – Fotogalerie).

V PŘÍPADĚ JAKÝCHKOLIV NEJASNOSTÍ SE PROSÍM IHNED OBRACEJTE
NA UČITELKY